Hazánkba látogatott Hilarion volokalamszki metropolita

2010. szeptember 20., címkék: erdő péter, katolikus egyház, Háttér, Ökumené, hilarion pátriárka, ökumené, orosz ortodox egyház

Az orosz főpap találkozott Erdő Péter bíboros prímással és Főpapi Szent Liturgiát tartott a budapesti Nagyboldogasszony templomban.

Moszkvába látogat a konstantinápolyi pátriárka

2010. január 22., címkék: orosz ortodox egyház, kirill pátriárka, Ökumené, hilarion pátriárka, ökumené

Az ökumenikus pátriárka május közepén hivatalos látogatást tesz Oroszországban Kirill Moszkva és az egész Rusz pátriárkája meghívására – tette közzé a hírt Hilarion érsek, a moszkvai pátriárkátus külügyi kapcsolatainak felelőse.